تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی امروزه توسط بسیاری از افراد برای بدن و صورت خود استفاده میکنند  که در بین افراد به ویژه خانم ها طرفداران خود را دارد به صورت کلی با بالا رفتن سن حجم و استقامت چربی کم شده، همین کاهش چربی باعث افتادگی ، شلی . چین و چروک هایی در پوست خواهد شد.

در بسیاری از مواقه سفتی پوست موجب زیباسازی صورت نخواهد شد ،فرد از تزریق چربی میتواند برای پر کردن برخی از نواحی صورت استفاده کند.

تزریق چربی چطور انجام میگیرد ؟

تزریق برای اکثر افراد در سه مرحله انجام میگیرد :

برداشت چربی در مرحله اول

ابتدا در مرحله اول پزشک جربی ها را از بدن فرد با ساکشن خارج میسازد ویا با تزریق سرم مایع تزریق شده را  به صورت حرکت های رفت و برگشت چربی مورد نیازرا جمع میکند. پزشک برای بدست اوردن چربی مازاد در قسمت هایی  مانند باسن، ران ها، شکم و دیگر اندام ها که دارای چربی اضافه هستند برای این کار به کار میبرد.

معمولا  سلول های چربی با سوزنی خاصی و بصورت زیر پوستی و یا لوله  مخصوص کانولا  از بدن خارج شده، خروج این چربی ها طوری است که کمترین آسیب به سلول های چربی بدن را وارد می کند . در اکثر مواقع چربی های بدن بدون استفاده از ساکشن از بدن خارج میشوند.چربی ها  توسط پزشک و از طریق سرم به داخل سرنگ کشیده شده ،این کار باید با دقت زیادی انجام شود  تا سلولهای چربی آسیب نبیند.

جداسازی چربی ها برای تزریق

متخصص زیبایی بعد از برداشت چربی مورد نیاز از بدن فرد اقدام به جداسازی  سلول های چربی از مواد زائد و آب  و خون می کند . معمولا پزشک برای جدا کردن چربی وخون از دو روش که شامل یکی از روش هایی که استفاده میشود  توسط پزشکان سانتریفیوژ کردن میباشد.

ممکن است در روش سانتریفیوژ  در زمان جداسازی به سلولهای چربی آسیب وارد شود . دیگر روش ها به این صورت است که  پزشک چربی بدست آمده را در یک مکان مخصوصی نگه داشته میشود  تا با گذشت زمان سلولهای چربی که از مواد دیگر  سبک ترهستند به سمت  بالاتربیایند وسلولهای خونی ومواد دیگردرسرم ته نشین خواهند شد و باگذشت زمان سلولهای چربی به آرامی از سلولها ی دیگر جدا شده ودر  نهایت پزشک از نمونه های کامل، سالم و تمیز چربی برای تزریق استفاده میکند.

تزریق چربی در بدن فرد

متخصص زیبایی بعد از اینکه چربی های مورد نظر را جدا کرد آنها را به بافت های مورد نظر تزرپق مینماید این تزریق می تواند در لب ها ،گونه ها  تزریق شود. البته پزشک برای تزریق چربی از سرنگ مخصوصی استفاده میکند و قبل تزریق از بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر مانند گونه، چانه، زاویه فک، شقیقه، خط خنده می تواند انجام گیرد.

آمادگی لازم قبل از  انجام تزریق چربی

-قبل از انجام  تزریق صورت  خود را با آب و صابون بشویید و از مواد آرایشی استفاده نکنید.

– شب قبل از جراحی حمام کنید.

-اگر بیماری دارید واز داروهای خاصی استفاده می کنید مانند دیابت، فشار خون بالا، قبل از تزریق به پزشک خود اطلاع دهید.

-در صورتی که از آسپیرین، وارفارین، هپارین، داروهای ضد التهابی استفاده کرده ایدحتما پزشک را درباره این موضوعات در جریان بگذارید.

– در صورتی که باردار و شیرده هستیدبا پزشک مشورت کنید.

-در صورت داشتن آلرژی به داروی خاصی آن را به پزشک بگویید

سن مناسب برای تزریق چربی

برای انجام تزریق سن خاصی مورد نظر نیست  اصولا برای تزریق چربی محدودیتی برای سن وجود ندارد اما پزشکان بر این باورند که تزریق چربی برای افراد ۱۶ تاثی بهتری دارد و پایین ترین سن مناسب برای تزریق چربی افراد ۱۶ ساله هستند و بالاترین سن مناسب برای تزریق چربی افراد ۶۰سال هستند که علاوه بر اینکه ماندگاری تزریق چربی را کم نمیکند در ظاهر فرد هم به نسبت تاثیر بهتری را خواهد داشت.

 

زمان مورد نیاز برای تزریق چربی به جراح زیبایی بستگی دارد که یک تا سه ساعت به طول می‌انجامد. این عمل به صورت سرپایی قابل انجام است و به بستری بیمار نیازی ندارد.عوارض خاصی برای تزریق چربی وجود ندارد و تنها  تورم است که حدود سه تا شش هفته زمان میبرد تا از بین برود.
از بخیه زدن برای محل مورد نظر استفاده نمیشود و نیازی به پانسمان ندارد. معمولا نتیجه نهایی پس از شش هفته نمایان می‌شود.

مراقبت های لازم بعد از انجام  تزریق چربی

– پس از انجام  تزریق در  ناحیه تزریق شده ۳ الی ۵ دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید و همچنین ۲ ساعت بعد از آن

– تا دو الی سه ساعت بعد از انجام  تزریق  سر و گردن  خود را تکان ندهید وسعی کنید دراز نکشید وتا جای ممکن بایستید، بنشینید و یا راه بروید.

-در روز های اولیه بعد از تزریق وجود بروز درد ،التهاب  ،قرمزی در صورت و کبودی،خون مردگی و یا کوفتگی در محل تزریق و اطراف محل تزریق چربی طبیعی است.

-بعد از ۴۸ ساعت از جراحی  از کمپرس گرم استفاده کنید.

-در صورت که درد شدید دارید، تنها استامینوفن کدئین مصرف نموده و از دیگر مسکن ها خوداری کنید .

-داروهای تجویز شده توسط پزشک را به صورت منظم و سر ساعت بخورید.

-پس از دو هفته نتیجه قابل دیدن میباشد

-تا یک  هفته  پس از  انجام تزریق  به سنا استخر و جکوزی نروید.

به مدت یک هفته  از استفاده از نمک در غذای خود خودداری کنید

-در هنگام استراحت سعی کنید از بالش استفاده کنید.

 

 

jarahizibaee.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *