لیپولیز

لیپولیز

لیپو‌لیزچیست؟

لیپو‌لیز یک روش برای کاهش چربی در بدن است و نوعی روش کاهش وزن کم تهاجم می باشد در لیپولیز پزشک به کمک لیزر وفیبر نوری در طول موج های مختلف به همراه گرما چربی های اضافه در بدن را از بین می برد.

لیپولیز شکم

 

علاوه بر کاهش وزن به وسیله لیپولیز شما می توانید به  کمک سیخک های ساخت کلاژن پروتئینی، پوست را سفت و کشیده ترکنید ونتایج بدست آمده از جراحی لیپولیز نشان می دهد که بیماران که به وسیله لیپولیز اقدام به کاهش چربی کرده اند به طور عمده بخش قابل توجه ای از چربی خود را به راحتی از دست داده اند .وبا این عمل سفتی پوست افزایش می یابد در لیپولیزممکن است فرد درد خفیف و کبودی نیزداشته باشد

انجام لیپولیز مناسب چه افرادی  است

انجام لیپولیز مناسب کسانی است که توده بدنی‌ نرمالی در بدن خود دارند  افرادی که  می خواهند از این روش برای لاغری استفاده کنند نباید اضافه وزن خیلی بالایی داشته باشند.

به طورکلی می توان گفت افرادی که با رژیم و ورزش نتوانستند توده‌های چربی شان را کاهش دهند گزینه مناسبی برای انجام لیپولیز هستند.

 

همچنین کسانی که در قسمت هایی از بدنشان  چربی موضعی دارند. و افرادی که اضافه وزن اندکی دارند نیز می تواند از این روش برای لاغری استفاده کنند.

آیا انجام لیپولیز همراه با درد همراه است؟

این روش نیز مانند دیگر روشهای لاغری همراه با درد است اما این روش نسبت به سایر روش ها درد کمتری دارد در این روش لاغری درد خیلی شدید نیست وشما بعد از لیپولیزمی توانید با مصرف مسکن های تجویز شده  این درد را کنترل کنید همچنین در صورت مشاهده کبودی و تورم درمحل لیپولیز امری طبیعی است.

 

نحوه لیپولیز

 

فواید انجام  لیپولیز چیست

انجام لیپولیز برای کاهش وزن برای فرد  مزیت هایی دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است

-خطر بروز عفونت درمحل انجام لیپولیز برای فرد بسیار کم است.

– ایجاد زخم در این روش در بسیاری افراد کم است.

-زمان بهبودی روش لیپولیز نسبت به سایر روش ها کوتاه تر است و معمولا شما بعد از یک هفته می توانید فعالیت های طبیعی خود را از سر بگیرید.

-به طور کلی، لیزرهای مورد استفاده در این روش برای بدن بی خطر هستند و در این روش خطر زیادی درسوزاندن پوست شما  مشاهده نمی شود.

البته در برخی از موارد در منطقه تحت درمان ممکن است خطر ابتلا به عفونت وجود داشته باشد اما ایجاد زخم در این ناحیه حداقل است.

لیپولیز چگونه انجام می شود

درهنگام انجام لیپولیز شما دریک محیط استریل شده قرار می گیرید و لباس مخصوصی می پوشید. سپس در محلی که قرار است لیپولیز انجام شود از بی حس کننده موضعی دراین منطقه استفاده می شود سپس پزشک به کمک لیزر چربی های این منطقه را تخریب می کند برای این کار پزشک سوراخ کوچکی در این قسمت ایجاد می کند.

و ازاین طریق  لیزر را درون بافت چربی وارد می کند و انرژی که از لیزر آزاد می شود باعث تخریب چربی می شود واین چربی اضافه  به صورت مایع در می آید که در حین لیرز تخریب می شود وچربی موجود از آنجا خارج می شود.

 

درآخر به پوست فرد لیزرمی تاباند تا باعث کشیدگی پوست شود این روش برای افرادی که ضخات چربی بین ۱ تا ۶ سانتی متر دارند و یا افتادگی پوست در آنها خفیف باشد بهترین انتخاب است.

بعد ازاینکه چربی برداشته شد،و با اتمام عمل  شما می توانید به راحتی بلند شوید، راه بروید و  فعالیت روزمره را از سر بگیرید.

فواید انجام لیپولیزبرای بدن چیست

انجام این عمل  باعث صاف شدن پوست می شود در حقیقت با این روش لیفت پوست با کمک کلاژن انجام می شود.

دراین روش شما  نیاز به بستری شدن ندارید خونریزی آن بسیار کم است ، بعد از درمان شما نیاز به مراقبت کمی دارید و بهبود سریع برای فرد اتفاق می افتد وعوارض جانبی کمی برای فرد دارد.

نکاتی که بعداز عمل لیپولیز باید رعایت کنید :

-به مدت یک الی دوهفته پس از لیپولیز نباید فعالیت های شدید بدنی و ورزشی انجام دهید.

-دارو هایی که به وسیله پزشک تجویز شده اند را به طورمرتب مصرف کنید .

-تا زمانی که لازم است باید از گن های مخصوصی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *